Bilety autobusowe na Polskiego Busa za 1 zł – jak je zdobyć?

Polski Bus to firma przewozowa, działająca na polskim rynku od 2011 roku. Znana jest przede wszystkim z niezwykle niskich cen biletów do 23 polskich miast oraz 6 europejskich lokalizacji. Pasażerowie Polskiego Busa prócz atrakcyjnych cen przewozów przeważnie chwalili sobie do tej pory punktualność kierowców i względny komfort podróży. Ten ostatni pogorszył się od czasu, gdy wprowadzono gorzej pochylające się fotele.

W czasie przejazdu firma oferuje darmowe wi-fi, a na niektórych trasach małe przekąski, takie jak ciastka, kawa czy herbata. Cała inicjatywa brzmi niezwykle zachęcająco dla osoby, pragnącej wybrać się w podróż za niewielkie pieniądze. Ceny tras są miarowo tanie w porównaniu z poruszaniem się chociażby PKP, jednak najbardziej pożądaną ofertą Polskiego Busa jest flagowy przewóz za symboliczną złotówkę. Jak zdobyć bilety za taką cenę? O ile w ogóle jest to możliwe.

Bilety na Polskiego Busa – pule niespodzianki

Polski Bus ma w zwyczaju co jakiś czas publikować na swojej stronie internetowej pule biletów dostępnych na dany okres czasu. Ostatnia z wypuszczonych obejmuje przejazdy w terminie od 26 maja do 25 czerwca 2015. Generalnie podróżujący nie wiedzą kiedy PB zdecyduje się wypuścić kolejną ofertę, choć oczywiście jest to możliwe do przewidzenia. Jak łatwo się domyślić, najtańsze bilety znikają w błyskawicznym tempie. Niełatwo więc trafić na wymarzoną podróż za 1 złoty. W tym przypadku w grę wchodzi zasada: kto pierwszy- ten lepszy.

Kupcy nie planujący podróży zmorą promocji

Choć bilety za złotówkę znikają momentalnie, nie oznacza to, że osoby, rezerwujące miejsca w tej cenie faktycznie planują odbyć wybraną podróż. Często najtańsze bilety zostają później odsprzedawane za wyższe, choć również niewygórowane kwoty, gwarantując tym samym zarobek osobom, które zdecydowały się wykupić je na dalszy handel. Takie bilety znaleźć możemy przede wszystkim na Facebook’u w grupach typu „Tanie/ bezpłatne bilety”. Tam zwykle można się natknąć na korzystne oferty, nieaktualne już na stronie PB. Opcja kupna biletów tym sposobem jest korzystna, bo choć płacimy nieco więcej, niż gdybyśmy zdążyli zarezerwować bilet na stronie, to koszta wyprawy są w dalszym ciągu stosunkowo niskie.

Odpowiedź konkurencji Polskiego Busa

Sukces Polskiego Busa (ponad 10 milionów przewiezionych pasażerów), sprawił, że na rynku zaczęły powstawać inne firmy, oferujące tanie podróże. Najbardziej znaną jest największy przeciwnik Polskiego Busa, Lux Express. Pomiędzy firmami przez moment trwała swego rodzaju bitwa cenowa, na której skorzystali pasażerowie. Lux Express zaoferował bilety na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa w cenie 10 złotych, po czym Polski Bus szybko wystawił ofertę tej samej trasy w cenie 5 złotych. Można się więc spodziewać, że tanich biletów będzie coraz więcej, a oferty będą się stawać coraz bardziej korzystne dla pasażerów, co jest oczywiście świetną prognozą dla podróżujących.

Czy zdobycie biletów z Polskiego Busa za 1 złoty jest możliwe? Niestety nie, biorąc pod uwagę fakt dopłaty kolejnej złotówki za rezerwację miejsca. Nie zmienia to oczywiście faktu, że podróż w cenie 2 złotych jest w dalszym ciągu świetną ofertą, choć zdobycie biletów w tej cenie graniczy z cudem. Potrzeba do tego przede wszystkim dużej ilości szczęścia. Zawsze jednak możemy zajrzeć na Facebook’owe grupy, oferujące bilety w podobnie niskich cenach, lub zdecydować się na pozostałości nieco droższych biletów oferowanych przez PB. Warto pamiętać, że ogólna oferta biletów i tak wynosi nas taniej, niż podróż na wybranej trasie na własną rękę. Dodatkowo, można znaleźć bilety do odsprzedaży na osobnych serwisach internetowych.